2-3 gün içinde Emirdağ Lâhikası Çanta Boy (İki Renk-Lügatli)

Risale-i Nur Külliyatı'ndan Emirdağ LâhikasıÇanta BoyTermo Deri, İki Renk, Kaynalı, İndeksli, Lügatli

Emirdağ Lâhikası iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde 221, ikinci 151 adet mektup olmak üzere toplam 372 adet mektuptan oluşmaktadır.

Bu lâhika mektubları -ki "Yirmiyedinci Mektub'dur- Risale-i Nur'un ilk te'lifi ile başlayıp devam edegelmiştir. Risaleler Barla'da te'lif edilmeye başlanıp Isparta ve civarındaki kıymetdar talebeleri bu risaleleri okumak ve yazmak suretiyle istifade ve istifaza ettiklerinde hissiyatlarını, iştiyak ve ihtiramlarını bir şükran borcu olarak muhterem müellifi Hazret-i Üstad'a mektublarla takdim etmişler. Bazı müşkilâtlarının ve suallerinin halledilmesini rica etmişler; böylece hem Hazret-i Üstad'ın, hem talebelerin mektubları ile "Barla", "Kastamonu" ve "Emirdağ" lâhika mektubları vücuda gelmiştir. 

Emirdağ Lâhika Mektubları, birinci kısmı: 15 Haziran 1944'de Denizli hapsinden beraet ile tahliyeden sonra Heyet-i Vekile kararıyla Emirdağı'nda ikamete memur edilen Risale-i Nur müellifi Said Nursî Hazretleri 1947 sonlarına kadar, yani üçüncü büyük hapis olan Afyon hapsine kadar Emirdağı'nda ikamet ettiği müddetçe Isparta, Kastamonu, İstanbul, Ankara ve Üniversite talebeleri ve Anadolu'da Nurların neşre başlandığı yerlerdeki talebelerine hizmete müteallik bazı mektub ve suallerine cevaben yazdığı mektublardır. İkinci kısım ise: 1948-1949 Afyon Cezaevi'nde yirmi ay mevkufen kalıp tahliyeden sonra tekrar Emirdağı'na avdet edip orada bir müddet kaldıktan sonra 1951 yılında Eskişehir'de iki ay ikameti müteakib, oradan da "Gençlik Rehberi" mahkemesi münasebetiyle iki defa İstanbul'a gelip üçer ay İstanbul'da kaldığı 1952-1953 tarihlerinde ve daha sonra yine Emirdağı'nda iken talebelerine yazdığı mektublar ve mahkemeler..

Yayınevi: Söz Basım Yayın
Müellifi: Said Nursî

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Emirdağ Lâhikası Çanta Boy (İki Renk-Lügatli)

Ücretsiz Kargo

150TL ve Üzeri Alışverişler'de Kargo Bedava!

  • İnceleme Sayısı: 1980
  • Ürün Kodu: 5238010
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • 41TL
  • Vergiler Hariç: 38TL
Telefonla Sipariş Ver

TELEFON İLE SİPARİŞ