-31% Ceylan Çalışkan (Nur Kahramanları)

İhsan Atasoy'un kaleme aldığı Nur Kahramanları Ağabeyler Serisinden, Bediüzzaman'ın Dersinde Yetişen Bir Kahraman Ceylan Çalışkan ve Çalışkanlar Hanedanı 

Ceylan Çalışkan, Üstad Bediüzzaman'ın hizmetine girdiğinde on dört yaşındadır. Ama adeta "büyümüş de küçülmüş" gibidir. Zekidir, cevvaldir, ataktır, hazırcevaptır, nüktedandır, yeteneklidir. Üs­tad'ın ifadesiyle "yaşı küçük, ama on kişinin işini yapabilecek bir kabiliyete sahip"tir.

Hükümet yetkilileriyle Üs­tad adına görüşmekten tutun, mektupları çoğaltıp postalamaya, yazılmış eserlerin dağıtılmasına, gelen misafirlerin karşılanıp Üs­tad'la görüştürülmesine kadar, hatta günlük ihtiyaçların temininden kırlarda gezdirilmesine kadar, Ceylan her an emre hazır bir nefer gibidir. Küçük yaşta kaderin kendisine yüklediği bu büyük sorumluluğun idraki içinde vazifesini hakkıyla yapar.

Ceylan Çalışkan, Üstad'la hoca ve talebeden çok, dede-torun ilişkisi içindedir; onun manevi bir evladı konumundadır. Ona kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği latife ve şakaları yapar. Böylece onun sıkıntılarla örülü dünyasını bir nebze de olsa ferahlatır. Ona tebessümler ettirir.

"Nur Biyografileri" serisinin bu kitabında, genelde Çalışkanlar Hanedanı'nın, özelde ise Ceylan Çalışkan'ın hayat ve hatıralarına yer veriliyor. Birebir görüşme ve yerinde araştırmalarla hazırlanan bu eser Risale-i Nur'un hizmet tarihinde de pek çok şeyi gün ışığına çıkarıyor.

Yazarı: İhsan Atasoy
Yayınevi: Nesil Yayınları

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ceylan Çalışkan (Nur Kahramanları)

Ücretsiz Kargo

150TL ve Üzeri Alışverişler'de Kargo Bedava!

  • İnceleme Sayısı: 867
  • Ürün Kodu: 99
  • Stok Durumu:
  • 16TL
  • 11TL
  • Vergiler Hariç: 11TL
Telefonla Sipariş Ver

TELEFON İLE SİPARİŞ