2-3 gün içinde Barla Lâhikası Büyük Boy (İki Renk-Lügatli)

Risale-i Nur Külliyatı'ndan Barla Lâhikası, Büyük Boy, Termo Deri, İki Renk, Kaynaklı, Lügatli, İndeksli

Barla Lâhikası toplam 183 mektuptan oluşmaktadır. Said Nursi ve talebelerinin yazdıkları mektuplardır. Bu Lahikada nur hizmetine dair önemli düsturlar, talebelerinin Risale-i Nur'dan aldıkları feyiz ve istifadeler ve Said Nursinin bazı mühim mektuplarını bulunmaktadır.

Kitap ile ilgili yapılan bazı çalışmalar;

1. Ana metin: Risale-i Nur’un metnine hiçbir surette müdahale edilmemiştir. Metin­de Sözler Yayınevi’nin en son baskısı esas alınmıştır.

2. Haşiye–dipnot: Tarafımızdan eklenen dipnotlar numaralandırılmak ve sayfanın al­­tında verilmek suretiyle, müellif veya talebeleri tarafından eklenen “Haşiye”lerden ayırt edilmiştir.

3. Âyet-i kerimeler: Âyet-i kerimelerin kısa bir meâli, sûre isim ve numarası ve âyet nu­marası sayfanın alt kısmında numara verilerek belirtilmiştir.

4. Hadis-i şerifler: Hadis-i şeriflerin kaynakları ve meâlleri de aynı şekilde sayfanın alt kıs­mında numara verilerek belirtilmiştir.

5. Âyet ve hadis işaretleri: Metinde geçen bazı âyet ve hadis işaretlerine dipnot dü­şü­lerek (ve başına bk. yazılarak) bunların kaynakları belirtilmiştir.

6. Tercümeler: Müellifin kendisine ait olan Arapça ibarelerin eğer müellif tarafın­dan ya­pılmış tercümesi eserlerin diğer yerlerinde varsa bu tercüme aynen alınmıştır. Bu gi­bi yerlerde, tercümenin daha detaylı oluşu dikkati çekecektir. Diğer yerler­de ise, yine Müellifin Türkçede kullandığı tabirler ve üslûp esas alınarak, tercü­menin, Risale-i Nur’­un ruhuna mümkün mertebe yabancı düşmemesi için gayret gösterilmiştir.

Yayınevi: Söz Basım Yayın
Müellifi: Said Nursî

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Barla Lâhikası Büyük Boy (İki Renk-Lügatli)

Ücretsiz Kargo

150TL ve Üzeri Alışverişler'de Kargo Bedava!

  • İnceleme Sayısı: 2413
  • Ürün Kodu: 5237008
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • 43TL
  • Vergiler Hariç: 40TL
Telefonla Sipariş Ver

TELEFON İLE SİPARİŞ