-27% Risale-i Nur'da Geçen Âyet ve Hadis Meâlleri

Risale-i Nur'da Geçen Âyet ve Hadis Meâlleri


            Modern asrın en çok okunan Kur'an tefsiri Risale-i Nur külliyatının, klasik tefsir usulünden bir parça farklı bir yol izliyor olması, yıllardır 'Tefsir mi, değil mi?' tartışmalarının sürmesine neden olmuştur. 

İşte bu eser, Risale-i Nur külliyatının ele aldığı, incelediği, izah ettiği ayetleri ve bunların dışında metinler içerisinde yer alan hadisleri derleyip okurlara sunarak, külliyatı bu noktada incelemek isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. 'Risale-i Nur'da Geçen Ayet ve Hadis Mealleri' isimli bu çalışma, Risale-i Nur tefsiri metodunun nasıl bir Kur'an ve sünnet yolu olduğunu gösterme açısından da kıymetlidir.

Bu çalışmada dikkat edilen diğer bazı hususları da şöyle sıralayabiliriz: 

Eser, külliyatın tamamını dikkate almıştır. Bediüzzaman Hazretleri'nin Risale-i Nur metni içerisinde bizzat kendisinin meal verdiği ayetler onun verdiği mealleri esas alarak açıklamıştır. Ayet-i kerimelerin tamamı, sure ismi, sure numarası ve ayet numarası verilerek detaylandırılmıştır. Hadislerin kaynakları araştırılmış ve bulunanlarının tamamı kaynaklı olarak alınmıştır. 29. Lem'a'nın bütün babları tercüme edilerek, bu metin de esere yerleştirilmiştir.Hazırlayan: Kenan Demirtaş
Yayınevi: Nesil Yayınları

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Risale-i Nur'da Geçen Âyet ve Hadis Meâlleri

Ücretsiz Kargo

150TL ve Üzeri Alışverişler'de Kargo Bedava!

  • İnceleme Sayısı: 1877
  • Ürün Kodu: 1107003
  • Stok Durumu:
  • 25TL
  • 18TL
  • Vergiler Hariç: 17TL
Telefonla Sipariş Ver

TELEFON İLE SİPARİŞ